Susitikimas su olimpiečiais, Rio de Žaneiro Olimpinių žaidynių prizininkais

Radviliškio Lizdeikos gimnazija nuo 2004m. aktyviai dalyvauja olimpinio ugdymo programoje. Todėl kūno kultūros mokytojai, populiarindami olimpines idėjas, nuo 2009 m. kasmet organizuoja susitikimus su Lietuvos olimpiečiais ar kitais įžymiais Lietuvos sportininkais. Gimnazijoje jau lankėsi lengvaatlečiai V. Alekna, R. Ubartas, A. Skujytė, R. Ramanauskaitė, R. Kergytė – Dauskurdienė, penkiakovininkas E. Krungolcas, galiūnai Ž. Savickas, V. Blekaitis, S. Brusokas, Šiaulių ,,Šiauliai“ krepšininkai ir jų treneris A. Sireika. 2015 metais buvo laimėtas „Olimpinės kartos“ organizuotas projektas „Olimpiečiai tarp mūsų“.

Tęsiant tradicijas vasario 24 dieną gimnazijoje svečiavosi Lietuvos irkluotojai, 2016m. Rio de Žaneiro olimpiados bronzos medalių laimėtojai, Europos čempionato prizininkai - Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas. Pilnoje aktų salėje susirinkę gimnazistai audringais plojimais pasitiko olimpiečius. Tradiciškai vaidilutės įžiebė aukurą ir šokiu pasveikino atvykusius sportininkus. Susitikime - konferencijoje pasidžiaugta sportininkų laimėjimais – dviviečių baidarių 200 m sprinto rungtyje olimpiadoje iškovotais bronzos medaliais ir penkta vieta Pasaulio bei dviem prizinėmis vietomis Europos čempionatuose. Žinoma, daugiausiai klausimų buvo apie Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Kalbėta apie tai, kas lėmė sėkmingą pasirodymą, kaip sekėsi įveikti jaudulį, apie talismanus, ritualus prieš varžybas. Sportininkai nuoširdžiai pasidalino įspūdžiais iš olimpiados, parodė atsivežtus medalius, kurie nustebino savo svoriu, nes yra pakankamai sunkūs - sveria net pusė kilogramo. Taip pat mokiniai domėjosi pasirengimu varžyboms, ateities planais, kokia gerų rezultatų formulė. Abu sportininkai pabrėžė, kad, norint pasiekti aukštų rezultatų, pirmiausia reikia turėti tikslą, kurio kryptingai sieki, ir sąžiningas darbas. Svečiai savo sportinę karjerą pradėjo dar mokydamiesi mokykloje. Aurimą į irklavimo bazę, kad nereikėtų bastytis po gatves, nusivedė tėtis, kuris dirbo treneriu. O Edvinas tuo metu ieškojo, kuo užsiimti laisvalaikiu, ir nutarė taip pat išbandyti baidares. Pabandę po vieną vaikinai trenerių  buvo susodinti į dvivietę baidarę. Tai buvo sėkmingas žingsnis, atvėręs kelius į pergales. Vaikinai greitai įsitvirtino jaunimo grupėje, o po to ir tarp suaugusiųjų. Tačiau baigę mokyklą sportininkai suprato, kad iš sporto neišgyvens, tad pasuko skirtingais keliais. Aurimas studijavo teisę Vilniuje, o Edvinas liko Šiauliuose. Baigęs mokslus Aurimas grįžo pas tėvus, o Edvinas emigravo į Angliją, bet abu sporto nepamiršo. Pabandę sportuoti atskirai, pamatė, kad įgūdžiai išlikę, susiskambino ir nutarė drauge atnaujinti sportinę veiklą. Tai buvo sėkmės pradžia, kuri leido jiems išsikovoti kelialapį į Rio olimpiadą.

Taip pat gimnazistams buvo įdomu, kaip  jiems sekėsi mokykloje, kokių kuriozinių dalykų teko patirti, kokia mityba, laisvalaikis. Aurimas juokaudamas prisiminė, kaip bandė išbandyti  policininkus, o nepavykus pabėgti teko raudonuoti prieš tėvus, tada tikrai nebuvo linksma, teko net apsiverkti. Edvinas kartais pabėgdavo iš pamokų. Paaiškėjo, kad jiems mokykloje mieliausios buvo istorijos pamokos, o sporto ir taip užtekdavo, nes treniruotės būdavo kiekvieną dieną. Taip pat sportininkai pasakojo apie kuriozus, nutikusius per varžybas. Yra buvę ir taip, kad Aurimui teko išsimaudyti nebaigus varžybų. Šypsodamasis Edvinas pasakojo, kad linksma buvo stebintiems ant kranto, bet ne Aurimui.

Atsisveikindami gimnazistai linkėjo sportininkams sėkmės ateinančiuose startuose ir atliko dainą „Sakale, lėk“. Nepastebimai pralėkė laikas, nes nuoširdus, betarpiškas bendravimas priminė gerų pažįstamų susitikimą. Renginio pabaigoje visi norintys įsiamžino su sportininkais nusifotografuodami. Mokiniams šis susitikimas buvo puiki, įsimintina pamoka. Paklausę pasaulyje žinomų žmonių gimnazistai turėjo gerą progą įsitikinti, kad kiekvienas gali pasiekti gerų rezultatų, jei tik nepraras noro ir ryžto. Nuoširdus bendravimas – dar viena puiki pamoka, kad nereikia per daug didžiuotis savo pasiekimais, išpuikti ir tada būsi gerbiamas ir laukiamas aplinkinių. Tikimės organizuoti susitikimą su žymiais Lietuvos sportininkais ir kitais metais.

Kūno kultūros mokytoja N. Andrušaitytė

Komentarai