Olimpinio švietimo kongresas 2017

Olimpizmas – gyvenimo filosofija, aukštinanti ir į darnią visumą jungianti žmogaus kūno, valios ir proto savybes. Jungdamas sportą su kultūra ir švietimu, olimpizmas siekia kurti gyvenseną, pagrįstą džiaugsmu dėl įdėtų pastangų, gero pavyzdžio auklėjamąja galia, socialine atsakomybe ir visuotiniu etikos principų laikymusi.

Olimpinio švietimo kongresas – projekto „Olimpinė karta“ renginys, siekiantis kartą į metus pakviesti projekto narius ir kitas Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir bendrojo ugdymo mokyklas, pedagogus, visus besidominčius olimpiniu sąjūdžiu pasidalinti nuveiktais darbais, pasiektais rezultatais, lūkesčiais, aptarti olimpinio švietimo perspektyvas Lietuvoje ir pasaulyje, gilintis į su olimpizmu susijusias sritis.

Olimpinio švietimo kongresas – viena diena, kurios metu kiekvienais metais apžvelgsime Olimpizmo naujienas, lektoriai nagrinės temas, aktualias olimpiniam sąjūdžiui, bus pristatomi praktiniai olimpinio švietimo įgyvendinimo būdai ir strategijos.

2017 m. Olimpinio švietimo kongreso tema - "Olimpinių idėjų įtaka bendruomenės identitetui".

I dalis: 10:00 - 13:00


 Paulius Godvadas (LTU)

VšĮ "Kitokie projektai" partneris ir konsultantas, socialinis darbuotojas, bendruomeninio darbo ir bendruomenių plėtros bei atsparumo stiprinimo ekspertas. Daugiau kaip 15 m. dirbantis su įvairiomis - vietos, religinėmis, interesų bendruomenėmis. 

Pranešimo tema: Bendruomenės solidarumo idealas.


Merlin Ponna (EST)

Tartu Universiteto Viljandi kultūros akademjos absolventė. Studijų sritis: nuotykių mokslai ir dramos pedagogika. Šiuo metu studijuoja Švietimo magistrantūroje Tartu Universitete ir dirba projektų vadove Ülenurme gimnazijoje. Tartu Ülenurme gimnazija - Pjero de Kuberteno mokyklų tinklo narė, aktyviai plėtoja olimpines idėjas ir diegia olimpines vertybes. Tinklo vizija – mokyklos, bendradarbiaudamos su tėvų ir vietos benduomenėmis, siekia suteikti daugiau galimybių moksleiviams plėtoti savo potencialą ir tapti visą gyvenimą besimokančiais pilietinės visuomenės dalyviais.

Pranešimo tema: Olimpinės idėjos ir dalyvavimas Pjero de Kuberteno mokyklų tinkle – naudos ir įtaka mokyklos bendruomenei. 


Diskusija su olimpiečiu. Marius Paškevičius (LTU)

Lietuvos dziudo imtynininkas. Daugkartinis Lietuvos čempionas.  2000 m. ir 2012 m. vasaros olimpinių žaidynių dalyvis, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas. Lietuvos sporto universiteto Sporto psichologijos magistras, dziudo treneris. 2007 m. Lietuvos kilnaus sportinio elgesio apdovanojimų laureatas.

Diskusija: bendruomeniškumas sporte


 II dalis  14:00 - 16:00


 5 sekcijos:

  1. Olimpinės vertybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos bendruomenėje. Sekcijos moderatorė: Audronė Vizbarienė.
  2. Olimpizmo nauda ikimokyklinio ugdymo ir bendrojo lavinimo įstaigoms. Sekcija skirta ugdymo įstaigų vadovams ir administracijos atstovams. Sekcijos Moderatorius: Nerijus Miginis. 
  3. Iššūkiai ugdymo įstaigos bendruomenėje. Ar olimpizmas gali padėti? Sekcijos moderatorius: Donatas Petkauskas. 
  4. Socialinė medija – veiksminga priemonė bendruomenės tikslams pasiekti. Sekcijos moderatorius: Sigitas Jonikas. 
  5. Šalies mokytojų ir mokinių kūrybinių bei tiriamųjų darbų konferencija „Mano Olimpas“. Sekcijos moderatorė: Filomena Beleškevičienė.

Kongreso moderatorius - Robertas Petrauskas

Renginio vieta: Kauno Žalgirio arena. 

Renginys nemokamas. 

Registracija renginio dieną: nuo 8 val. ryto. Renginio pradžia: 10 val. 

Svarbu! Pildant registraciją įrašykite sekciją, kurią pasirinkote.

Komentarai