Apie mus
Naujienos
OK narių naujienos
Renginiai
Konkursai
OVUP

Spalis - Olimpinis mėnuo!

Spalis - Olimpinis mėnuo!

Praėjusiais metais pirmą kartą vykęs pradinių klasių moksleiviams skirtas sveikatingumo projektas „Olimpinė savaitė“ išaugo marškinėlius. Šiais metais vietoje vienos savaitės, projektas vyks keturias ir vadinsis „Olimpiniu mėnesiu“.

Prieš metus projekte dalyvavo daugiau kaip 600 pradinių klasių iš visos Lietuvos. Dešimt jų laimėjo judėti ar pažinti skatinančius prizus – nuo išmaniųjų apyrankių, iki plaukimo pamokų ar ekskursijos į Lietuvos vyrų krepšinio rungtynes.

Tikimasi, kad šiemet LR Sveikatos apsaugos ministerijos, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamas projektas sulauks dar didesnio dalyvių skaičiaus.

„Olimpinis mėnuo“ – projektas, skatinantis pradinių klasių moksleivius nesveiką elgseną keisti į  sveiką, t.y. daugiau judėti, sveikiau maitintis, daugiau patirti ir mažinti laiką prie išmaniųjų prietaisų ekranų.

Sveikos elgsenos skatinimas pradinukams padeda gerinti ne tik jų sveikatą, bet ir mokymosi pasiekimus, o puoselėjamos olimpizmo vertybės neabejotinai prisideda prie vaiko asmenybės ir socialinių įgūdžių formavimo. Tikėtina, kad jauname amžiuje išvystyti tinkami įpročiai teigiamai atsilieps bendrai sveikatos būklei visą gyvenimą.

Siekdami ilgalaikių šio projekto tikslų, LTOK antrus metus iš eilės kviečia prisijungti visas Lietuvos ugdymo įstaigų, kuriose vykdoma pagrindinio ugdymo programa, klases dalyvauti „Olimpiniame mėnesyje“.

Projektas vyks rugsėjo 30 – spalio 27 dienomis. Jo tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais, padėti pradinukams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip įtraukią, linksmą ir naudingą veiklą.

Dalyvauti „Olimpiniame mėnesyje“ savo klases užregistravusius pedagogus pasieks:

-          Video ir kita skaitmeninė medžiaga keturiomis temomis: fizinis aktyvumas, sveika mityba, ekrano laikas, vaikų gerovė. Pedagogai gaus ir rekomendacinio pobūdžio užduotis, kurias kartu su vaikais vykdys klasėse ar už jų ribų, galės skirti užduotis savaitgaliams, tap į ugdymo procesą įtraukti tėvus.

-          Video reportažą vaikų tėvams apie vykdomą projektą ir jo tikslus.

-          Kiekvienai klasei bus atsiųsti Lietuvos olimpinės rinktinės talismano Ąžuolo ir jo draugų plakatai, kuriuose vaikai ras naudingų patarimų kiekvienai savaitės temai.

Projektas vyks keturias savaites ir aprėps keturias temas – fizinis aktyvumas, sveika mityba, vaikų gerovė ir ekrano laikas.

Visos projekte dalyvausiančios klasės, kurios užpildys projekto ataskaitą ir atsiųs 3-5 klasės veiklų nuotraukas, pretenduos gauti vieną iš 25 prizų: edukacinę ar kitokio pobūdžio išvyką, sportinės aprangos komplektą visai klasei ir klasės mokytojui, kitus prizus.

Nenustebkite, jei projekto metu į Jūsų klasę atvyks ir su pradinukais susipažins olimpinėse žaidynėse dalyvavęs ar tam besiruošiantis sportininkas.

Registracija vyksta iki rugsėjo 22 dienos.

Registracija vykdoma užpildant internetinę formą: http://bit.ly/2ky9nLS

Kvietimą dalyvauti projekte rasite paspaudę ČIA. 

 

Artimiausi renginiai

Artimiausių renginių nėra

Visi renginiai