Apie mus
Naujienos
OK narių naujienos
Renginiai
Konkursai
OVUP
KFU

Olimpinė diena

Olimpinė diena

 

„Olimpinė diena“ – daugiau nei tiesiog sporto renginys. Tai visame pasaulyje vykstanti sporto šventė, skirta skatinti visuomenę judėti, pasisemti olimpinių vertybių ir išbandyti naujas sporto šakas.

 „Olimpinės dienos“ šūkis – „Judėk. Sužinok. Atrask.“2019 metais pasaulyje „Olimpinė diena“ bus minima 71 kartą. Lietuvoje „Olimpinė diena“ vyks jubiliejinį  –  30-ąjį kartą.

Birželio 1-ąją Klaipėdoje vyksianti Olimpinė diena bus kaip niekada masiška. Jau jubiliejinį 30-ąjį kartą organizuojama sporto šventė pasiūlys rekordinį skaičių – net 100 nemokamų sporto veiklų.

Į Olimpinės dienos žemėlapį įsitraukęs Lietuvos uostamiestis kaip reikiant pakels kartelę ateityje šį renginį priimsiantiems miestams. Dalyvio pase bus net 100 skirtingų sporto veiklų – visas jas bus galima išbandyti nemokamai. O patį Dalyvio pasą bus galima gauti registracijos palapinėje renginio dieną.

Negana to, atlikdami šias sportines veiklas renginio svečiai galės rinkti taškus, kurie dienos pabaigoje bus keičiami į medalius, LTeam ir rėmėjų suvenyrus bei prizus.

Tarp šių nemokamų veiklų bus ir tradicinių – krepšinis, futbolas, irklavimas ar boksas – ir kur kas egzotiškesnių – aištokas, bočia, petankė, lakrosas ar ritinis. Taip pat savo sporto šakas pristatys Lietuvos parolimpinis komitetas ir Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas.

Olimpinėje dienoje renginio dalyviai galės ne tik patys išbandyti aibę sporto šakų, bet ir sudalyvauti vaikų, lietuviškos Olimpinės mylios (1988 metrai) ir „Affidea“ 5 km bei 10 km bėgimuose ar mėgėjiškos žūklės varžybose bei stebėti breiko turnyrą ir jėgos ištvermės varžybas „LTeam Throwdown“. Kaip ir kasmet renginį vainikuos populiariausių Lietuvos atlikėjų koncertas.

Iki šiol Lietuvos tautinis olimpinis komitetas Olimpinę dieną rengė Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje, bet šįsyk didžiausia Lietuvoje sporto šventė visus šalies sporto mylėtojus pirmą kartą suburs Klaipėdoje. Uostamiestyje tikimasi sulaukti lankomumo rekordo.

2018metais „Olimpinė diena“ vyko Panevėžyje. Tąkart šventėje apsilankė 28 tūkstančiai žmonių.