Apie mus
Naujienos
OK narių naujienos
Renginiai
Konkursai
OVUP
KFU

Projektas "Olimpinis draugystės tiltas. Lietuva - Japonija"

Projektas

LTOK finansuojamą Vilniaus lopšelio-darželio projektą "Olimpinis draugystės tiltas. Lietuva - Japonija" lydėjo olimpinis nusiteikimas. Vaikai išbandė įvairias sporto šakas ir susipažino su japonų kultūra.

"Bitutės" ugdytiniai, pasipuošę vardiniais numeriais, vedini LTeam talismano Ąžuolo, Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos stadione dalyvavo BĖGIME draugystės tiltu, kurio startas žymėjo Vilnių, o finišas - Tokijo.

Į dangų pakilusi olimpinė vėliava pakvietė ugdytinius į KREPŠINIO dieną pademonstruoti vikrumą, išbandyti taiklumą kartu su profesionaliais krepšinio teisėjais ir treneriais. 

FUTBOLO dieną "Bitutės" vaikai susipažino su Japonijoje populiariausia sporto šaka - futbolu. "Bitutės" pievoje ir vėl skambėjo olimpinis himnas, vaikai vijosi baltai juodą kamuolį, vyko azartiškos estafetės, net už darželio vartelių aidėjo juokas, o mokytojai, stovėdami prie futbolo vartelių, vos spėjo skaičiuoti įmuštus įvarčius. Labai didžiajuomės, kad "Bitutės" olimpinę vėliavą iškėlė ilgametis Vilniaus "Žalgirio" vartininkas, TSRS tautų spartakiados, studentų žaidynių ir pasaulio Universiados čempionas Alvydas Koncevičius.

Vilniaus l/d "Bitutė", Kauno l/d "Rasytė" ir Alytaus l/d "Girinukas" ugdytiniai susitiko virtualiame užsiėmime "VAIKŲ JOGA". "Bitutės" psichologė Liana Sapegina su vaikais, pasitelkiant jogos pozas (asanas), keliavo į Japoniją.

"Bitutės" ugdytiniai apsilankė TYROS ŠIRDIES JAPONŲ sode, kuriame sėkmingai įgyvendinti pagrindiniai estetiniai principai, sutinkami japonų kultūroje: pagarba gamtai, paprastumas bei harmonija.

Ugdytiniai kūrė Zen sodo mažąjį variantas. Tikslas - išmokyti vaikus naudotis Zen sodu, kaip dar vienu įrankiu padėti sau nurimti ir susikaupti.

Japonų kultūros savaitės metu vaikai susipažino su neįprastu japonų raštu, matavosi kimono, bandė vaikščioti, apsiavę getus - tradicinius japonų medinius batus, išmoko japoniškai ištarti japoniškus žodžius, dalyvavo magiškose arbatos gėrimo ceremonijose, gamino ir lazdelėmis ragavo japonų patiekalus, išbandė Origami lankstymo meną. 

STEAM veiklų metu iš mikado pagaliukų statė draugystės tiltus su Japonija, stebėjo lotoso žiedo skleidimąsi ir ugnikalnio išsiveržimą iš Fudziamo kalno.

Darželio koridoriuje vis dar skamba japonų relaksacinė muzika, ant nutiesto draugystės tilto supasi lankstiniai, o ant sakuros šakelių tyliai gieda gervės, dėkodamos už toleranciją ir tautų draugystę.

Galerija